Jubileusz Gminnej Biblioteki w Krasnem

Koncerty, wystawa, konkursy, spotkania z twórcami, pełna wzruszeń jubileuszowa uroczystość z recitalem Danuty Błażejczyk i występami lokalnych zespołów, podziękowania dla czytelników – Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem świętuje swoje 70-lecie.

Polonezem w wykonaniu Zespołu Tańców Historycznych pod kierownictwem Krzysztofa Gadomskiego, działającego przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu, rozpoczęła się uroczystość 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej pn. „Z kulturą przez 7 dekad biblioteki”, zorganizowana w hali sportowej w Krasnem.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs „Biblioteka moich marzeń”. Za prace plastyczne zostali nagrodzeni: I miejsce – Aleksandra Wieczorek, II – Dominik Żbikowski, III – Mateusz Matusiak, zaś wyróżnienia otrzymały Magdalena Filipowicz i Gabriela Ruszczyńska. Nagrody za prace literackie otrzymały Wiktoria Brudnicka i Marysia Kacprzycka, zaś wyróżniony został Oliwier Przybylski.

.........................................................................